Jeff Wadlow

actor

Роденден: 1976

Режисер:

 1. 1. To je vuk (2005), филм

Сцеарист:

 1. 1. To je vuk (2005), филм
 2. 2. Плен (2007), филм
  ...
  (screenplay)
 3. ...
  (screenplay)
 4. ...
  (screenplay by)
 5. 7. Бладшот (2020), филм
  ...
  (screenplay by)

Продуцент:

 1. ...
  executive producer

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.