Michael Schultz

actor

Роденден: 1938

Актерот:

Режисер:

 1. 1. The Rockford Files (1974), серија
 2. 3. Baretta (1975), серија
 3. 4. Cooley High (1975), филм
 4. ...
  (uncredited)
 5. 11. Carbon Copy (1981), филм
 6. 13. Krush Groove (1985), филм
 7. 21. Touched by an Angel (1994), серија
 8. 26. Адвокатура (1997), серија
 9. 28. UBOJICE U KUĆI (1998), филм
 10. 29. My Last Love (1999), филм
 11. 31. Евервуд (2002), серија
 12. 36. Чак (2007), серија
 13. 38. Умри диво (2009), серија
 14. 39. Хавторн (2009), серија
 15. 44. Стрела (2012), серија
 16. 46. Црнкасти (2014), серија
 17. 47. Шифра црно (2015), серија
 18. 48. Crazy Ex-Girlfriend (2015), серија
 19. 50. No Tomorrow (2016), серија
 20. 51. Recovery Road (2016), серија
 21. 52. Black Lightning (2017), серија
 22. 53. Манифест (2018), серија
 23. 55. Step Up: High Water (2018), серија
 24. 57. Found (2023), серија

Продуцент:

 1. 1. Krush Groove (1985), филм

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.