„Американска надеж“ е инспирирана од животот на ѕвездата на НФЛ, Спенсер Пејсингер, и ја раскажува приказната за средношколскиот фудбалер од Комптон, кој е исправен пред повеќе предизвици и можности. Спенсер Џејмс е надежна средношколска фудбалска ѕвезда и одличен ученик во средното училиште „Саут Креншо хај“. Комптон е местото што е негов дом. Но, кога фудбалскиот тренер од средното училиште во Беверли Хилс, Били Бејкер, го регрутира за неговиот тим, мајката на Спенсер, Грејс и нејзината најдобра пријателка Куп го убедуваат Спенсер дека тоа е шанса што мора да ја искористи. Сега Спенсер мора да се снајде во два света, во јужната страна на соседството што го познава и во богатиот свет на Беверли Хилс што му нуди шанса за нешто поголемо. „Американска надеж“ е инспирирана од животот на професионалниот фудбалер Спенсер Пејсингер и претставува серија за две семејства од два различни света каде што ги доживуваат своите победи и порази.

Се прикажува на каналите:

HBO2  

Беше на каналите:

HBO3  

Следна епизода:

Утре
11:55
Премиера Американска надеж 3, Еп. 17
четврток
12:40
Премиера Американска надеж 3, Еп. 18
петок
12:10
Премиера Американска надеж 3, Еп. 19
ПРЕПОРАКИ
 • Проект: Сина книга (2019)

  денес
  image
  Д-р Џеј Ален Хајнек, брилијантен астрофизичар, е регрутиран во многу тајна програма заедно со капетанот Мајкл Квин. Полека сфаќа дека е во центарот на опасна игра...
 • БРУСКО (2013)

  денес
  image
  По повод нејзиниот неодамнешен брак со Сифис (Апостолис Тоцикас), Мелина (Елени Ваитсу) доаѓа да помине време во Атина со нејзините пријатели од Крит. Еден млад...
 • Тајните на младите благороднички (2010)

  денес
  image
  Радња је смештена у доба Ане Карењине, у 1877. годину када је руска империја била у рату са Турском. У центру збивања налазе се ученице плаве крви, надалеко...
 • Нешвил (2012)

  денес
  image
  Во Нешвил, главниот град на кантри-музиката, музичарите и пишувачите на текстови се во самото срце на вителот на сопствените амбиции. Некои ги води креативноста и...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.