James Roday Rodriguez

Роденден: 1976

Актерот:

 1. ...
  Chad
 2. 2. Шоутајм (2002), филм
  ...
  'Showtime' Cameraman
 3. ...
  Max
 4. ...
  1st AD
 5. 5. Vidovitiot (2006), серија
  ...
  Shawn Spencer
 6. ...
  B
 7. ...
  J.B.
 8. ...
  Shawn Spencer
 9. ...
  Gary Mendez
 10. ...
  Zane
 11. ...
  Shawn Spencer

Сцеарист:

 1. 1. Skinwalkers (2006), филм
 2. 2. Vidovitiot (2006), серија

Продуцент:

 1. ...
  executive producer
 2. ...
  executive producer

Режисер:

 1. 1. Vidovitiot (2006), серија
 2. 2. Роузвуд (2015), серија
 3. 3. Бетл Крик (2015), серија
 4. 5. У тами (2018), серија

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.