Jonathan Nolan

Роденден: 1976

Актерот:

 1. ...
  Self

Сцеарист:

 1. 1. Мементо (2000), филм
  ...
  (short story "Memento Mori")
 2. 2. Престиж (2006), филм
  ...
  (screenplay)
 3. ...
  (screenplay)
 4. ...
  (created by)
 5. ...
  (screenplay)
 6. 7. Вестворлд (2016), серија
  ...
  (created by)

Продуцент:

Режисер:

 1. 1. Вестворлд (2016), серија

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.