СОДРЖИНА

Кристијан Бејл и режисерот Кристофер Нолан повторно се обединуваат по успехот на нивниот блокбастер Почетоците на Бетмен! Овојпат, Хит Леџер им се придружува како Џокерот, а Арон Екхарт ја игра улогата на Харви Дент и новата авантура на Темниот Витез. Со помош од Поручникот Џим Гордан (Гери Олдман) и новиот јавен обвинител Харви Дент (Екхарт - Ви благодарам што пушите), Бетмен тргнува засекогаш да го уништи организираниот криминал во Готам Сити. Тројцата забележуваат успех на почетокот, но брзо стануваат плен на сè поголемиот криминален генијалец познат како Џокерот (Леџер - Кршигрб планина), кој го зафрла Готам во анархија и го присилува Бетмен да ја помине границата помеѓу херој и одмаздник.

Слики

Темниот витезТемниот витезТемниот витезТемниот витезТемниот витезТемниот витезТемниот витезТемниот витезТемниот витезТемниот витезТемниот витезТемниот витезТемниот витезТемниот витезТемниот витезТемниот витезТемниот витезТемниот витезТемниот витезТемниот витезТемниот витезТемниот витезТемниот витезТемниот витез

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Млади Били Јанг (1969)

  денес
  image
  Након што с Јессејем Боонеом (Д. Царрадине) убије мексичког генерала, млади револвераш Биллy Yоунг (Р. Wалкер Јр.) побегне преко границе у Теxас. Јессе остане без...
 • Машина (2013)

  денес
  image
  Филмот „Машина се одвива во осиромашен свет во кој владее студена војна против еден нов непријател. Британското Министерство за одбрана е на работ да открие едно...
 • Туѓинец (2010)

  денес
  image
  Најдобриот агент на ФБИ ќе стане цел на напади на терористи. Тие ќе му го убијат целото семејствто, а меморијата ќе му ја избришат. Време е за одмазда, затоа што...
 • Фантастични ѕверки: Тајните на Дамблдор (2022)

  денес
  image
  Професоорот Албус Дамблдор знае дека моќниот волшебник Гелерт Гринделвалд се обидува да заземе целосна контрола врз магичниот свет. Свесен дека не може да го...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.