рејтинг: 8.4/10
Оценка на корисникот: 8.08/10
(123 гласови)

СОДРЖИНА

Кристофер Нолан се враќа за да ја заврши трилогијата за Готам, која започна со „Бетмен започнува“ и го достигна својот врв со блокбастерот од милијарда долари, „Мрачниот витез“. Минаа осум години по исчезнувањето на Бетмен, време во кое тој се претвори од херој во бегалец. Преземајќи ја вината за смртта на обвинителот Харви Дент, „Мрачниот витез“ жртвуваше сè за она за што тој и комесарот Гордон се надеваа дека ќе биде повисока цел. Определено време лагата функционираше, а криминалот во Готам Сити е уништен со Дентовиот закон за борба против криминалот. Но, сè ќе се промени со пристигнувањето на една итра ограбувачка со облик на мачка, која има таинствена агенда. Сепак, многу поопасно е појавувањето на Бејн, маскираниот терорист, чии безмилосни планови за Готам го тераат Брус да излезе од самонаметнатиот егзил. Но, дури и ако повторно ја стави својата наметка, Бетмен можеби ќе биде преслаб за Бејн.

Слики

Подемот на Мрачниот витезПодемот на Мрачниот витезПодемот на Мрачниот витезПодемот на Мрачниот витезПодемот на Мрачниот витезПодемот на Мрачниот витезПодемот на Мрачниот витезПодемот на Мрачниот витезПодемот на Мрачниот витезПодемот на Мрачниот витезПодемот на Мрачниот витезПодемот на Мрачниот витезПодемот на Мрачниот витезПодемот на Мрачниот витезПодемот на Мрачниот витезПодемот на Мрачниот витезПодемот на Мрачниот витезПодемот на Мрачниот витезПодемот на Мрачниот витезПодемот на Мрачниот витезПодемот на Мрачниот витезПодемот на Мрачниот витезПодемот на Мрачниот витезПодемот на Мрачниот витезПодемот на Мрачниот витезПодемот на Мрачниот витезПодемот на Мрачниот витезПодемот на Мрачниот витезПодемот на Мрачниот витезПодемот на Мрачниот витезПодемот на Мрачниот витезПодемот на Мрачниот витезПодемот на Мрачниот витез

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Млади Били Јанг (1969)

  денес
  image
  Након што с Јессејем Боонеом (Д. Царрадине) убије мексичког генерала, млади револвераш Биллy Yоунг (Р. Wалкер Јр.) побегне преко границе у Теxас. Јессе остане без...
 • Машина (2013)

  денес
  image
  Филмот „Машина се одвива во осиромашен свет во кој владее студена војна против еден нов непријател. Британското Министерство за одбрана е на работ да открие едно...
 • Туѓинец (2010)

  денес
  image
  Најдобриот агент на ФБИ ќе стане цел на напади на терористи. Тие ќе му го убијат целото семејствто, а меморијата ќе му ја избришат. Време е за одмазда, затоа што...
 • Фантастични ѕверки: Тајните на Дамблдор (2022)

  денес
  image
  Професоорот Албус Дамблдор знае дека моќниот волшебник Гелерт Гринделвалд се обидува да заземе целосна контрола врз магичниот свет. Свесен дека не може да го...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.