рејтинг: 5.9/10
Оценка на корисникот: 9/10
(4 гласови)

СОДРЖИНА

Ник Банистер, приватен детектив на умот, се движи низ примамливиот свет на минатото кога животот му е сменет од новата клиентка Меј. Едноставниот случај станува опсесија кога таа исчезнува, а тој се бори да ја дознае вистината за неа.
Од писателката/режисерка/продуцентка Лиза Џој, ни доаѓа овој нео ноар научнофантастичен трилер сместен во Мајами во блиската иднина. Ник Банистер (Хју Џекмен), приватен детектив на умот, се движи низ мрачниот примамлив свет на минатото помагајќи им на своите клиенти да пристапат до изгубените спомени. Живеејќи во близина на потонатиот брег на Мајами, неговиот живот засекогаш се менува кога ќе прифати нова клиентка Меј (Ребека Фергусон), а едноставниот случај на изгубено и најдено станува опасна опсесија. Додека Банистер се бори да ја открие вистината за исчезнувањето на Меј, тој открива опасен заговор и на крајот мора да одговори на прашањето: до каде би оделе за да ги задржите оние што ги сакате?

Слики

Патување низ спомените

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Замена (2010)

  денес
  image
  Џенифер Анистон, заедно со Џејсон Бејтмен, во оваа неконвенционална комедија ја игра Кејси, паметната и забавна жена која и покрај противењето на својот...
 • Скршени срца (2009)

  Утре
  image
  Таа уште се држи. Тој е млад. Кетрин Зета-Џоунс („Без резервации“) глуми со Џастин Барта („Мамурлакот“), во улога на убава самохрана мајка во Њујорк, која ги...
 • Немогуќи сусрет (2011)

  Утре
  image
  Мет Дејмон игра маж кој си ја погледнува судбинската иднина и одлучува да се бори за сопствената судбина. Борејќи се со моќните “Агенти на судбината“, тој ја...
 • Магична нараквица (2020)

  Утре
  image
  Холи, дизајнерка на накит, наоѓа загубена магична белезица и се здружува со истражувачкиот новинар Грег надевајќи се дека ќе го најде сопственикот и ќе ја врати...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.