Jesper W. Nielsen

actor

Роденден: 1962

Режисер:

 1. 2. The Bogey Man (1996), филм
 2. 4. The Noodlepoop (1997), филм
 3. 6. Okay (2002), филм
 4. 9. Big Plans! (2005), филм
 5. 11. Der Pakt (2009), серија
 6. 12. Премијерка (2010), серија
 7. 13. Дикте (2013), серија
 8. 14. Seaside Hotel (2013), серија
 9. 16. The Exception (2019), филм
 10. 19. Graverne (2024), серија

Сцеарист:

 1. ...
  (writer)
 2. 2. Sommer (2008), серија
  ...
  (writer)

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.