poster

Përse bie kjo daulle

Përse bie kjo daulle (1969)

Dramë | Shqipëri
Regjia: Piro Milkani
RTSH Shqip | Sot | 10:40

Vlerësimi: 9.2/10
Vlerësimi i përdoruesit: 10/10
(19 Voto)

PëRMBLEDHJE

Katrina dhe Xhaviti, dy të rinj vullnetarë, bien në dashuri gjatë ndërtimit të një hekurudhe dhe vendosin të martohen. Por babai i Katrinës, malësor, i cili e ka fejuar vajzën pa pëlqimin e saj, refuzon ta pranojë këtë martesë.

Rishikime


Ska rishikime
REKOMANDIMET
 • Day (2011)

  image
  Armel Hostiou's haunting study of urban alienation follows three characters-a woman, a man, and a child-over the period of a single day in Paris. They don't know...
 • E Vërteta dhe Gënjeshtra (2014)

  image
  Perfect lover Bruno has no idea that 'air hostess' Michelle postpones moving in because she's a Munich waitress leading bigamy-like multiple lives while lacking a...
 • Dëshmia e nënës (2001)

  image
  Dyshimet më të këqija të nënës së një ish të burgosuri konfirmohen kur ai implikohet në një vrasje.
 • Crossroads (2011)

  image
  Three women, three eras, one fate. In 1923, Violeta falls in love with a young man trying to escape to France. In 1941, Ines lives in a desert waiting for her...
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.