Кариерата на Карлин траела половина век еволуирајќи и кореспондирајќи со времето сè до неговата смрт во 2008 година. Документарецот го истражува културниот камелеон кој е запаметен како еден од највлијателните стенд-ап комичари на сите времиња.

Беше на каналите:

HBO2  HBO  

ПРЕПОРАКИ
 • Нова (1974)

  image
  Нова је ПБС-ов документарни серијал који се приказује скоро 40 година. У свакој епизоди пружа увид у разне теме из подручја знанствених истраживања. Нова често...
 • Без ријечи (2016)

  image
  Маја Димео (Минние Дривер) је посвеќена мајка која би урадила све за свог мужа Џимија и децу Реја, Дилана и Џеј Џеја. Џеј Џеј је њен најстарији син с посебним...
 • Династии (2018)

  image
  Уѓите у свијет династијских борби за моќ и обитељских издаја, који је драматичнији него у било којем роману. Серија снимана више од четири године на...
 • Одгледувачи (2020)

  image
  Во оваа искрена и бескомпромисна комедија, Пол и Али се борат со кариерите, остарените родители, хипотеката, потресите во нивната врска и непријатностите во...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.