СОДРЖИНА

Студент по филм кој има опсесија од новиот француски бран наоѓа муза во мистериозната актерка во која се вљубува заедно со својот најдобар пријател. Двајцата сфаќаат дека колку повеќе време поминуваат со неа, таа станува сè поенигматична.
Во филмот „Претенденти“ на Џејмс Франко, животот ја имитира уметноста кога студентот по филм Тери, кој има опсесија од францускиот нов бран, ја наоѓа својата муза во мистериозната и привлечна актерка Кетрин. И Тери и неговиот најдобар пријател Фил се маѓепсани од оваа убава жена. Но наскоро тие сфаќаат дека колку повеќе време поминуваат со неа, таа станува сè поенигматична. После години исполнети со секс, предавства и колатерални штети, тие тројцата завршуваат во опасна ситуација во која се борат за своите животи.

Слики

ПретендентиПретендентиПретендентиПретендентиПретендентиПретендентиПретендентиПретенденти

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Љубов под маслиновото дрво (2020)

  денес
  image
  Наградата на годишниот натпревар за маслиново масло на Сансет Вели е земјишна парцела со проблематична сопственост. Кога ќе се соочат храбра жена и компетитивен...
 • Vatrootporan (2008)

  денес
  image
  Поручник Цалеб Холт живи према старој ватрогасној узречици: „Никад не остављај партнера иза себе.“ Унутар горуќих зграда, то је његов природни инстинкт. У његову...
 • Далеку од рајот (2002)

  денес
  image
  Што се однесува до надворешниот свет, Френк и Кети Витекер се совршена двојка. Тие го претставуваат сето она што треба да биде средната класа во Америка во...
 • Војната е завршена (2010)

  денес
  image
  После бомбардирањето на Косово во 1999. година, семејството Рахмани со своите три деца емигрираат во Швајцарија. После неколку години живот во новиот дом,...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.