СОДРЖИНА

Овој Февруари, филмот The Turning нѐ носи на еден мистериозен имот во преградито Меин, каде новата дадилка Кејт е задолжена за грижата на две сирачиња, Флора и Мајлс. Многу набрзо, открива дека куќата а и двете деца кријат тајни и нептата не се такви какви што изгледаат дека се.

Слики

ОпседнатостОпседнатостОпседнатостОпседнатост

Осврти


Nema recenzija
ПРЕПОРАКИ
 • Дамасцена: Транзиција (2017)

  денес
  image
  Ова биографска драма го следи животот на Течо, еден од најголемите произведувачи на масло од рози во денешна Бугарија и го отсликува судирот помеѓу неговиот сон и...
 • Кристална река (2008)

  денес
  image
  На жителите од едно провинцијално гратче, Паул и Дејви Ненси, за среќа единствено им недостасува дете. За жал, Дејви веќе неколкупати подметнувала. Своите...
 • Високи напон (1981)

  денес
  image
  Posle Drugog svetskog rata u Zagreb stižu mladi radnici među njima i radnica Sonja, radnici su potrebni za izgradnju prvog generatora u fabrici Rade Končar. Kako...
 • Светлости варијетеа (1951)

  денес
  image
  Preovladava optimizam, a akcenat sa socijalno-akonomskih problematika premešta se na psihološke sadržaje. Film govori o putujućim glumcima i razmiricama i...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.