poster

Дама с пушком и наочалама

La dame dans l'auto avec des lunettes et fusil (2015)

драма, мистерија, трилер | Франција, Белгија
Режисер: Joann Sfar

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
рејтинг: 5.5/10
Оценка на корисникот: 5/10
(2 гласови)

СОДРЖИНА

Засновано на роману Себастиена Јаприсота, филм прати судбину лијепе, збуњене и сасвим луцкасте хероине, тајнице Данy Доремус (Фреyа Мавор) која се вози на море у украденом аутомобилу. Но када у пртљажнику пронаѓе леш непознате особе, њено се путовање претвара у ноќну мору, а она се бори с властитим разумом. Док бјежи од полиције, она стално говори себи да једино она није луда…

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Лоши приказни (2020)

  image
  Еднаш порано, во малото семејно предградие на Рим, убавата летна топлина ја прикрива тешката атмосфера на отуѓување. Од растојание, семејствата изгледаат...
 • The Sisterhood of Night (2014)

  image
  When a teenage girl says she's the victim of a secret network called The Sisterhood of Night, a quiet suburban town becomes the backdrop for a modern-day Salem...
 • Другиот човек (2008)

  image
  Инженерот Питер (Лиам Нисон) е оженет со дизајнерката на чевли Лиза (Лора Лини). И двајцата се успешни и среќни на прв поглед, но наскоро сѐ се врти наопаку....
 • Офлајн (2012)

  image
  Ејдан уште како тинејџерка добивала анонимни пораки на интернет и по телефон, кои звучеле како да се испратени од опседнат обожавател. И покрај сите мерки на...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.