СОДРЖИНА

Има херои, има суперхерои, а го има и Хенкок (Вил Смит). Со голема моќ оди и голема одговорност и сите го знаат тоа, освен Хенкок. Хенкок е нестабилен, конфликтен, саркастичен и неразбран, а неговото добронамерно херојство можеби ја завршува работата и спасува безброј животи, но изгледа дека тој секогаш зад себе остава огромна штета. На јавноста на крајот ѝ е доста. Добрите граѓани на Лос Анџелес се благодарни што го имаат својот локален херој, но се прашуваат што имаат направено да го заслужат типов. Хенкок не е тип на човек кому му е гајле што мислат другите луѓе сѐ додека еден ден не го спасува директорот за односи со јавност Реј Ембри (Џејсон Бејтман) и суперхеројот почнува да сфаќа дека сепак има ранлива страна. Соочувањето со тоа ќе биде најголемиот предизвик на Хенкок досега, како и задача што можеби е невозможна, зашто сопругата на Реј, Мери (Шарлиз Терон), инсистира на тоа дека тој е изгубен случај.

Слики

ХeнкокХeнкокХeнкокХeнкокХeнкокХeнкокХeнкокХeнкокХeнкокХeнкокХeнкокХeнкокХeнкокХeнкокХeнкокХeнкокХeнкок

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Извршители (2010)

  денес
  image
  Трилерот се одвива во футуристичкото Торонто, откако по една војна во Африка градот го населуваат ветерани на кои им требаат скапи транспланти. Извршителот ги...
 • Вистински лаги (1994)

  денес
  image
  Хери (Арнолд Шварценегер) отсекогаш ѝ кажувал на жена си дека е продавач на компјутери. Сепак, вистината е дека Хери е таен агент кој брка терористи и ги разбива...
 • Гробница на ѓаволот (2009)

  денес
  image
  По ненадејно прекинување на секаква комуникација со тајна археолошка локација на Блискиот Исток, ЦИА испраќа на помош група елитни војници, предводени од...
 • Замка времена (2017)

  денес
  image
  Професор археологије креќе у потрагу за својим оцем који је давно нестао у потрази за извором вечног живота. Обавештава о томе групу својих студента, и инсистира...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.