Оценка на корисникот: 7.2/10
(289 гласови)

СОДРЖИНА

Има херои, има суперхерои, а го има и Хенкок (Вил Смит). Со голема моќ оди и голема одговорност и сите го знаат тоа, освен Хенкок. Хенкок е нестабилен, конфликтен, саркастичен и неразбран, а неговото добронамерно херојство можеби ја завршува работата и спасува безброј животи, но изгледа дека тој секогаш зад себе остава огромна штета. На јавноста на крајот ѝ е доста. Добрите граѓани на Лос Анџелес се благодарни што го имаат својот локален херој, но се прашуваат што имаат направено да го заслужат типов. Хенкок не е тип на човек кому му е гајле што мислат другите луѓе сѐ додека еден ден не го спасува директорот за односи со јавност Реј Ембри (Џејсон Бејтман) и суперхеројот почнува да сфаќа дека сепак има ранлива страна. Соочувањето со тоа ќе биде најголемиот предизвик на Хенкок досега, како и задача што можеби е невозможна, зашто сопругата на Реј, Мери (Шарлиз Терон), инсистира на тоа дека тој е изгубен случај.

Слики

ХенкокХенкокХенкокХенкокХенкокХенкокХенкокХенкокХенкокХенкокХенкокХенкокХенкокХенкокХенкокХенкокХенкокХенкокХенкокХенкок

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Снежана и ловецот (2012)

  image
  Од продуцентот на „Алиса во Земјата на чудата пристигнува нова визија што ја претвора легендарната приказна во акционо-авантуристички епски филм. Злобната кралица...
 • Ловац и ледена краљица (2016)

  image
  Много пре него што се мислило да је краљица Равена убијена од стране Снежане, она је из потаје гледала како њена сестра Фреја доживљава ужасну издају и бежи из...
 • Фукушима: Нуклеарна катастрофа (2020)

  image
  11. марта 2011. у 14:46 у Тохоку, Јапан. Са магнитудом од 9 степени, најјачи земљотрес у историји Јапана, био је окидач огромног цунамија и разарања који је однео...
 • Сите месечини (2020)

  image
  Додека беснее војна низ Шпанија во 1876 година, сиропиталиштето е бомбардирано и едно девојче е тешко повредено. Ја спасува жена за која таа смета дека е ангел и...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.