рејтинг: 7.0/10
Оценка на корисникот: 9.5/10
(21 глас)

Содржина

Придружете му се на омилениот вечен оптимист Чарли Браун во неговата епска и херојска авантура додека кучето Снупи лета на небото за да го брка својот најголем непријател, Црвениот Барон.
Чарли Браун, Снупи, Луси, Лајнус и другите од дружината имаат деби на големото платно и тоа во 3Д анимација. Чарли Браун, омилениот светски губитник, оди на епска и херојска авантура, додека неговиот најдобар пријател, кучето Снупи, лета на небото за да го брка својот најголем непријател, Црвениот Барон. Според замислата на Чарлс М. Шулц и создавачите на филмовите „Ледено доба“, овој филм ќе ви докаже дека секој губитник си има свои светли мигови.

Слики

Снупи и Чарли БраунСнупи и Чарли БраунСнупи и Чарли БраунСнупи и Чарли БраунСнупи и Чарли БраунСнупи и Чарли БраунСнупи и Чарли БраунСнупи и Чарли БраунСнупи и Чарли БраунСнупи и Чарли Браун

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Необични басни: Желката против зајакот (2008)

  image
  Желката и зајакот не се сакаат баш многу. Си штетат себеси на секој чекор. За да се утврди конечно кој е подобар, одлучуваат да учествуваат во големата трка на...
 • Господин Пибоди и Шерман (2014)

  image
  Најпаметното куче на светот, г. Пибоди и неговиот немирен син Шерман ја користат својата временска машина за да одат на урнебесни авантури. Но, кога Шерман ја...
 • Филмот На Лутите Птици (2016)

  image
  Во оваа урнебесна анимирана авантуристичка комедија, снимена врз основа на популарната игра на мобилен телефон, ќе откриете зошто пилињата се толку налутени. Во...
 • Грегов дневник (2021)

  image
  Greg Heffley is a scrawny but ambitious kid with an active imagination and big plans to be rich and famous – he just has to survive middle school first.
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.