рејтинг: 6.7/10
Оценка на корисникот: 8.1/10
(33 гласови)

СОДРЖИНА

На бившиот гангстер Џими му е понудена последна работа од моќниот мафијашки шеф. Кога тргнува на лошо, Џими и неговите другари се означени за убиство и Џими има само 48 часа да се обиде да ги среди работите и да ги спаси нивните животи.
Кога моќниот мафијашки шеф (Кристофер Вокен) му ја дава на бившиот гангстер Џими Светецот (Енди Гарсија) последната работа, тоа е понуда што не може да се одбие. Џими ја собира старата банда за навидум лесната задача: Да се исплаши несаканиот додворувач на ќерката на шефот. Но кога некој ќе биде убиен, Џими и неговите партнери се означени за убиство, оставајќи му на Џими само 48 часа да ги среди работите за неговите пријатели и за жената на неговите соништа.

Слики

Што да прави мртовец во ДенверШто да прави мртовец во ДенверШто да прави мртовец во ДенверШто да прави мртовец во ДенверШто да прави мртовец во ДенверШто да прави мртовец во ДенверШто да прави мртовец во ДенверШто да прави мртовец во ДенверШто да прави мртовец во ДенверШто да прави мртовец во ДенверШто да прави мртовец во ДенверШто да прави мртовец во ДенверШто да прави мртовец во ДенверШто да прави мртовец во ДенверШто да прави мртовец во ДенверШто да прави мртовец во ДенверШто да прави мртовец во Денвер

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Вдовици (2018)

  image
  Кога четворица вооружени ограбувачи се убиени при еден обид за грабеж, нивните вдовици на коишто им останал долгот поради криминалните активности на нивните...
 • Полицајац на дну (2013)

  image
  Корумпирани детектив Калахан током једне рутинске акције бива упуцан од стране локалних криминалаца. Меѓутим, појава мистериозног странца у последњи час га...
 • Стилвотер (2021)

  image
  Филм прати причу радника на нафтној бушотини( Мет Дејмон), који путује у Марсеј да посјети своју отуѓену ц́ерку која је у затвору због убиства које тврди да није...
 • Студена доаѓа ноќта (2013)

  image
  Сопственичка на мотел и ќерка ѝ се заложници на речиси слеп опасен криминалец за да му бидат очи додека се обидува да си ги врати парите од корумпиран полицаец....
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.