poster

Што да прави мртовец во Денвер

Things to Do in Denver When You're Dead (1995)

Режисер: Gary Fleder
TV1000 Balkan | среда | 21:00

рејтинг: 6.8/10
Оценка на корисникот: 8.18/10
(28 гласови)

СОДРЖИНА

На бившиот гангстер Џими му е понудена последна работа од моќниот мафијашки шеф. Кога тргнува на лошо, Џими и неговите другари се означени за убиство и Џими има само 48 часа да се обиде да ги среди работите и да ги спаси нивните животи.
Кога моќниот мафијашки шеф (Кристофер Вокен) му ја дава на бившиот гангстер Џими Светецот (Енди Гарсија) последната работа, тоа е понуда што не може да се одбие. Џими ја собира старата банда за навидум лесната задача: Да се исплаши несаканиот додворувач на ќерката на шефот. Но кога некој ќе биде убиен, Џими и неговите партнери се означени за убиство, оставајќи му на Џими само 48 часа да ги среди работите за неговите пријатели и за жената на неговите соништа.

Слики

Што да прави мртовец во ДенверШто да прави мртовец во ДенверШто да прави мртовец во ДенверШто да прави мртовец во ДенверШто да прави мртовец во ДенверШто да прави мртовец во ДенверШто да прави мртовец во ДенверШто да прави мртовец во ДенверШто да прави мртовец во ДенверШто да прави мртовец во ДенверШто да прави мртовец во ДенверШто да прави мртовец во ДенверШто да прави мртовец во ДенверШто да прави мртовец во ДенверШто да прави мртовец во ДенверШто да прави мртовец во Денвер

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Човек однатре (2006)

  недела
  image
  Совршениот грабеж на банка се претвора во смртоносна игра на мачка и глушец меѓу криминален гениј, упорен детектив и брокер. Во главните улоги се Дензел Вашингтон...
 • Девојка која обеќава (2020)

  недела
  image
  Сви су говорили да је Кеси млада жена која обеќава… док није дошло до мистериозног догаѓаја који је нагло преокренуо њену будуќност. Али ништа у њеном животу није...
 • На погрешен пат (2015)

  недела
  image
  Четворица млади момчиња влегуваат во ризична инвестиција, која ги води во конфликт со мафијата.
 • Булевар Лондон (2010)

  недела
  image
  По отслужувањето на затворската казна, Мичел (Колин Фарел), има намера да води чесен живот, па наскоро се вработува како телохранител на ѕвездата Шарлот (Кира...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.