рејтинг: 7.1/10
Оценка на корисникот: 8.8/10
(127 гласови)

СОДРЖИНА

Еден комерцијален транспортен брод и неговиот екипаж се уриваат на планета полна со крвожедни суштества кои излегуваат да се хранат само ноќе. Но тогаш дознаваат дека ќе се случи едномесечно затемнување на сонцето.
Кога нивниот брод се урива на далечна планета, патниците наскоро дознаваат дека избеганиот затвореник Ридик (Вин Дизел) не е единствениот од кого мораат да се плашат. Смртоносни суштества демнат од сенките, чекајќи да нападнат во темнината, а планетата брзо навлегува во мрак поради затемнување на сонцето. Кога расте бројот на жртвите, преживеаните се присилени да му се обратат на Ридик и со помош на неговите натприродни очи да ги предводи низ темницата до безбедно место. Додека истекува времето, има само едно правило, да се остане на светлина.

Слики

Црна темницаNBCUFoto: RTLFoto: RTLFoto: RTLFoto: RTLFoto: RTLFoto: RTLFoto: RTLNBCUNBCUNBCUЦрна темницаЦрна темницаЦрна темницаЦрна темницаЦрна темницаЦрна темницаЦрна темницаЦрна темницаЦрна темницаЦрна темницаЦрна темница

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Киднапирање (2019)

  image
  Квин излегува од фонтана во парк во градот Хо Ши Мин, без никакво сеќавање за тоа кој е и од каде доаѓа. Дури талка низ градот спојувајќи го полека дел по дел...
 • Долазак (1996)

  image
  Зејн Зимски је астрофизичар у НАСА. Када открије сигнале из свемира за које верује да су од интелигентних биќа неке далеке планете он то пријављује својим...
 • Игре из доба Јуре (2018)

  image
  У блиској будуќности десетеро осуѓеника на смрт учествује на турниру виртуелне стварности гдее се боре против диносаура - и једни против других.
 • Острво страха (2006)

  image
  Када Џон наследи куќу на острву, позове свог брата и студента ветерине, Мета, и његову девојку Ники, као и њихове пријатеље Сару и Ноу, да с њим поѓу на острво и...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.