СОДРЖИНА

Адам (Џим Стерџис) е обично момче во необичен свет на две планети близначки кои кружат околу едно сонце. Тој се мачи да врзе крај со крај, но неговата романтична природа и сеќавањето на една девојка му го одржуваат духот. По десет години, ќе дознае дека таа е од другиот свет и дека живее и работи во кулата што ги спојува разделените планети. Искрата на детската љубов ќе се разгори во него и тој ќе им пркоси на сите закони за да ја најде Иден (Кирстен Данст).

Слики

Паралелен светПаралелен светПаралелен светПаралелен светПаралелен светПаралелен светПаралелен светПаралелен свет

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Игла во пластот на времето (2021)

  image
  Во блиската иднина Ник и Џенн живеат во брачна среќа, сѐ додека нејзиниот бивш сопруг не го изврти времето за да ги раздели. Кога сеќавањата на Ник исчезнуваат,...
 • На плази (1959)

  image
  Грегорy Пецк игра заповједника подморнице који трага за преживјелима у Аустралији након нуклеарног разарања. Ава Гарднер је меѓу њима и, мало невјеројатно због...
 • Сродни души (2015)

  image
  Футуристичка љубавна прича смештена у свет где су емоције забрањене. Радња филма се врти око колега Није и Силаса, који живе у футуристичком утопијском друштву...
 • Земјата на синовите (2021)

  image
  Крајот на цивилизацијата дојде. Татко и неговиот син се меѓу преживеаните. Кога таткото умира, синот оди на патување по река во потрага по некој што може да го...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.