Содржина

Шерифот Бен Вотс (Брус Вилис) ги чува тајните на богатите жители на Фицџералд, тивко гратче на југот на Џорџија. Кога тројца одметници ќе го грабнат градскиот лекар Џон Китс, шерифот Вотс прима повик да дојде да ја расчисти ситуацијата пред да дојде ФБИ. Во трка со времето, градоначалникот Чарлс Ратлиџ (Тимоти В. Марфи) го притиска шерифот Вотс да ги нападне грабнувачите, но шерифот сфаќа дека д-р Китс е клучот на заверата во која исчезнуваат жители на градот. На испит е лојалноста на шерифот, а Чарлс Ратлиџ го повикува поранешниот платеник Сајлас (Џони Меснер) да ги убие сите сведоци. Дали ќе успее? Ќе мора ли шерифот да ги издаде сите мрачни тајни на градот?

Слики

Американска опсадаАмериканска опсадаАмериканска опсадаАмериканска опсадаАмериканска опсада

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Блиски непријатели (2013)

  image
  Кога голема количина на наркотици исчезнува од американско-канадската граница, шумскиот ренџер и бившата морнарска фока, Хенри, е принуден да се бори за својот...
 • Спасување (2015)

  image
  Поранешен оперативец на ЦИА го киднапира група терористи. Кога син му дознава дека нема план за спасување на неговиот татко, тој почнува своја спасувачка операција.
 • Maximum Risk (1996)

  image
  Полицајац заузима место свог брата близанца и наслеѓује његов проблем, али и његову прелепу девојку. Он је приморан да боксује целим путем од Француске до...
 • Последната битка (2013)

  image
  Шварценегер е Реј Овенс, поранешен полициски офицер во Лос Анџелес, кој завршува како шериф во гратчето Сомертон на американската граница со Мексико. Иако се чини...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.