SERGIO MARTINO

Актерот:

 1. ...
  Journalist / Policeman

Режисер:

 1. 5. Cugini carnali (1974), филм
 2. ...
  (segment
 3. 18. Ferragosto O.K. (1986), филм
 4. 23. Carabinieri (2002), серија

Сцеарист:

 1. ...
  (writer)
 2. ...
  (story)
 3. 3. Cugini carnali (1974), филм
 4. ...
  (screenplay)
 5. ...
  (story)
 6. ...
  (screenplay)
 7. ...
  (story)
 8. ...
  (screenplay)
 9. ...
  (story by)
 10. 12. Ferragosto O.K. (1986), филм
  ...
  (screenplay)
 11. ...
  (screenplay)
 12. ...
  (screenplay)
 13. ...
  (story)

Продуцент:

 1. ...
  executive producer

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.