poster

Graffiante desiderio

Graffiante desiderio (1993)

драма, трилер | Италија
Режисер: Sergio Martino

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
рејтинг: 4.6/10
Оценка на корисникот: 7/10

СОДРЖИНА

Luigi, who is engaged to a rich bourgeois, Cinzia, meets his lovely cousin, Sonia, at the cremation of their grandmother. Six months later, Sonia moves in and enters his life, and gradually succeeds in seducing him. Sonia upsets his life. Now, Cinzia is jealous but he can not resist the seductress.

Прегледи


Прегледано од hymie
четврток, 1 јули 2021 01:18
With its 4: 3 image format, the minimal level of awareness, its whole design and the many panned items in its luggage, CRAVING DESIRE breathes the spirit of filthy-shoddy night-time programming. Anyone who has always wondered where the hell the grandmaster of the 1970s Giallo Sergio Martino has gone to after the decline of his parade genre and a short detour into the cinematic cannibal jungle of New Guinea let me tell you that he was last seen somewhere near the above.

In the nineties, his... (повеќе)
Ми се допаѓа прегледот
0 коментари

ПРЕПОРАКИ
 • Flutura in my cab (1988)

  денес
  image
  Tom Melgushi, wonders the streets drunk causing annoyance amongs the people. One day, the village teacher Flutura (butterfly) rides in his truck and in Tom's eyes...
 • Совршена измама (1998)

  денес
  image
  Риса Галагер еден ден ќе го најде својот сопруг мртов дома. Сите мислат дека таа го убила и ќе биде осудена на доживотен затвор. Сепак, таа ќе успее да избега од...
 • Свет који долази (2020)

  денес
  image
  У овој снажној романси из 19. века смештеној на амерички североисток, фармерова жена Абигејл (Кетрин Вотерстон) и њена нова комшиница Тали (Ванеса Кирби)...
 • Што знаеше Мејзи (2012)

  денес
  image
  Приказна за проблемите на едно мало девојче додека нејзините родители се борат за старателство. Филмот е раскажан низ очите на хероината на филмот, Мејзи, која се...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.