Un orso chiamato Arturo

Un orso chiamato Arturo (1992)

комедија | Италија
Режисер: Sergio Martino

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
рејтинг: 5.6/10

СОДРЖИНА

A composer rushing to meet a deadline meets a beautiful woman who says she is his biggest fan. However, it turns out that not only is she not a fan, she is a secret agent who has her own reasons for wanting to meet him.

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Гори, госпоѓице моја (1967)

  денес
  image
  Сатира из живота Чехословачке шездесетих година. У провинцијском мјесту припрема се ватрогасна прослава на којој ќе се додијелити награда дугогодишњем заслужном...
 • Гласови (2014)

  денес
  image
  Бизарна хорор комедија о необичном младиќу, његовим љубимцима који говоре, као и о стварима које могу да се десе када изненада престанеш да узимаш (с разлогом...
 • Лари Краун (2011)

  денес
  image
  Добитниците на „Оскар“ Том Хенкс и Џулија Робертс глумат заедно во оваа романтична и оптимистичка комедија, во која станува збор за тоа дека никогаш не е доцна да...
 • Малена (2000)

  денес
  image
  Во едно мирно италијанско село, најубавата жена во селото, Малена, станува предмет на злонамерни озборувања кај селаните и нивните љубоморни сопруги. Но, само...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.