poster

После пада Њујорка

2019 - Dopo la caduta di New York (1983)

акција, хорор, научна фантастика | Италија, Франција
Режисер: Sergio Martino

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
рејтинг: 5.6/10

СОДРЖИНА

Након нуклеарног рата, друштво се распада у две групе, злу групу Еурака и побуњеничку федерацију. Федерација је ангажовала плаќеника под називом Парсифал да се инфилтрира у Њујорк, под контролом Еурака, како би спасао једину плодну жену која је остала на Земљи.

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Аутсајдер (2014)

  понеделник
  image
  Војникот Лекс Вокер дознава дека ќерка му е мртва и оди во Лос Анџелес за да ја идентификува и нејзиното тело да го врати во Велика Британија. Сепак, телото во...
 • Џејмс Бонд 007- Д-р Но (1962)

  понеделник
  image
  Агент 007 (Шон Конери) се бори со мистериозниот Д-р Но, научник гениј посветен на уништување на американската вселенска програма. Како што започнува одбројувањето...
 • Јас, легенда (2007)

  понеделник
  image
  Након биолошког рата, Роберт Невил (Вил Смит) је последње људско биќе које живи на Земљи, али он није сам. “Моје име је Роберт Невил. Ја сам преживео и сада...
 • Библиотекар 2: Потрага за благом краља Соломона (2006)

  понеделник
  image
  Бивши обични библиотекар, сада велики авантуриста креќе у потрагу за легендарним рудницима краља Соломона. Флин Карсен био је тихи књишки мољац, који иза себе има...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.