Bernard McEveety

actor

Роденден: 1924

Умре: 2004

Режисер:

 1. 1. Death Valley Days (1952), серија
 2. 4. The Virginian (1962), серија
 3. 5. Combat! (1962), серија
 4. 6. The Big Valley (1965), серија
 5. 7. The Wild Wild West (1965), серија
 6. 9. Cimarron Strip (1967), серија
 7. 11. Spencer's Mountain (1972), серија
 8. 12. Banacek (1972), серија
 9. 16. Planet of the Apes (1974), серија
 10. 17. Police Woman (1974), серија
 11. 19. The Dukes of Hazzard (1979), серија
 12. 21. The Fall Guy (1981), серија
 13. 22. Најт рајдер (1982), серија
 14. 23. Voyagers! (1982), серија
 15. 24. А-тим (1983), серија
 16. 25. Airwolf (1984), серија

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.