poster

Јас и мечките

The Bears and I (1974)

Режисер: Bernard McEveety

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
рејтинг: 6.0/10

СОДРЖИНА

Еден млад ветеран од Виетнамската војна бара мир и тишина во дивината и станува очув на три немирни но многу слатки мечиња, среде борбата за земјата помеѓу Индијанците и Владата на САД.
Во овој филм на „Дизни“, ветеранот од Виетнам, Боб Лесли (Патрик Вејн) се упатува во канадските Карпести Планини по завршувањето на воената служба. Тука посвојува три мечиња чија мајка е убиена. Лесли исто така му помага на едно индијанско племе да си ја врати земјата што му припаѓа. Филмот е заснован на книгата од Роберт Френклин Лесли.

Слики

Јас и мечките

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Our Friend Tili (1981)

  image
 • Торнадо (2009)

  image
  Пјер е депресивно момче кое сака да му помогне на Торнадо, емотивно нестабилен коњ. Кога Пјер ќе побара помош од шепотачите на коњи, тргнува на пат на исцелување...
 • Raising Izzie (2012)

  image
  The touching story of two orphaned sisters and the caring teacher who changes their lives forever.
 • ГРЕБНАТИНИ НА МАСАТА (1998)

  image
  Десетгодишната Дејзи по смртта на баба и заминува во посета кај грижливиот дедо, во чија обрасната градина открива мистериозна дрвена шупа. Шупата некогаш...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.