Jamieson Price

actor

Роденден: 1961

Актерот:

 1. 1. Патриот (2000), филм
  ...
  Capt. Bordon
 2. 2. Тандермени (2013), серија
  ...
  Dark Mayhem
 3. ...
  Demon

Глас:

 1. ...
  Oota / Doctor / Additional Voices
 2. ...
  Tyson
 3. ...
  Mayor
 4. ...
  Monasterio
 5. ...
  Kingsglaive
 6. ...
  Godo
 7. ...
  Head of Pirates
 8. 10. Ne Zha (2019), филм
  ...
  Supreme Lord
 9. ...
  Doc / Kotor

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.