Juan José Campanella

actor

Роденден: 1959

Актерот:

 1. ...
  Médico

Режисер:

 1. 2. Закон и ред (1999), серија
 2. 6. L.A. Dragnet (2003), серија
 3. 8. Д-р Хаус (2004), серија
 4. 10. Vientos de agua (2006), серија
 5. 12. Дај гол (2013), филм
 6. 14. Колонија (2016), серија
 7. 17. The Envoys (2021), серија

Сцеарист:

 1. ...
  (screenplay)
 2. 4. Дај гол (2013), филм
 3. ...
  (film "El secreto de sus ojos")
 4. ...
  (screenplay)

Продуцент:

 1. ...
  associate producer
 2. 3. Дај гол (2013), филм
 3. ...
  executive producer

Глас:

 1. 1. Дај гол (2013), филм
  ...
  Armando / Eusebio / Lechuga / Clark

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.