СОДРЖИНА

Група стари пријатели составена од филмски режисер, сценарист, актерка и нејзиниот маж, делат една селска вила. Нивниот живот е нарушен од млад пар, кој вешто и со измама бара од нив да им ја продадат куќата.
„Приказна за ласиците“ покажува како една стара ѕвезда, Мара Ордаз (Грациела Боргес) создава необично семејство во декадентна селска вила што ја дели со својот хендикепиран сопруг (Луис Брандони), со сценаристот на нејзините најголеми хитови, Норберто Имберт (Оскар Мартинез) и режисерот кој работел со неа многу пати (Маркос Мундсток). Мирот што го делат се менува засекогаш кога ненајавено се појавува млад пар кој наводно се загубил при патувањето. Но тоа не е случајот, бидејќи тие се агенти за недвижнини кои сакаат да ја убедат Мара да ја продаде куќата со надеж дека ќе остварат голем профит. Наскоро дознаваме дека агентите (Клара Лаго и Никола Франсела) се во опасност да станат само еден пар ласици како оние кои Имберт постојано ги фаќа со своите стапици.

Слики

Приказна за ласицитеПриказна за ласицитеПриказна за ласицитеПриказна за ласицитеПриказна за ласицитеПриказна за ласицитеПриказна за ласиците

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Wedding Unplanned (2017)

  image
  When Alexia finds a business card for a wedding planner in her boyfriend Mathias's pocket, she assumes that he is planning a proposal and instantly says yes....
 • Весело чистење (2008)

  image
  Роуз е самохрана мајка и чистачка која има осумгодишен син за кого се обидува да создаде подобар живот. Поддршка ѝ даваат нејзината сестра Нора и нејзиниот татко...
 • Quality Time (2017)

  image
  Five thirty-something men in as many separate segments struggle to grapple with the relentless absurdity of their respective existences.
 • Кралица на филмскиот сет (2010)

  image
  Меги Чејс е малку позната ѕвезда која сè уште е во потрага по љубов и исполнување на професионалниот живот. Тоа што најмногу ја мачи за да добие комплетна...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.