Richard Correll

actor

Ditëlindje: 1948

Aktor:

 1. ...
  Richard Rickover
 2. ...
  Self

Regjia:

 1. 3. Full House (1987), seriale
 2. 6. Step by Step (1991), seriale
 3. 10. Yes Dear (2000), seriale
 4. 11. Reba (2001), seriale
 5. 12. Rejven (2003), seriale
 6. 14. Hana Montana (2006), seriale
 7. 16. Pair of Kings (2010), seriale
 8. 19. Xhesi (2011), seriale
 9. 20. A.N.T. Farm (2011), seriale
 10. 24. Liv dhe Medi (2013), seriale
 11. 25. Mighty Med (2013), seriale
 12. 26. Kampi veror (2015), seriale
 13. 29. Raven's Home (2017), seriale

Skenaristi:

 1. 1. Happy Days (1974), seriale
 2. 2. Hana Montana (2006), seriale
  ...
  (creator)
 3. ...
  (screenplay)
 4. ...
  (character based on the series created by)
 5. ...
  (characters)

Regjisori:

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.