Vdes në moshën 92-vjeçare aktori Dabney Coleman

e diel, 19 maj 2024 9:01 e pasdites

Ka vdekur në moshën 92-vjeçare, aktori i Dabney Coleman. Lily Tomlin, Morgan Fairchild dhe Ben Stiller kanë udhëhequr homazhet për aktorin.
Coleman e bëri karrierën e tij duke luajtur zuzar komikë, shefa dhe zuzar me shpirt të keq në filma duke përfshirë “9 me 5” dhe “Tootsie”, si dhe duke luajtur komodorin Louis Kaestner në “Boardwalk Empire”.
Lily Tomlin, e cila luajti përkrah tij në “9 me 5” me Jane Fonda dhe Dolly Parton, tha: “Ne thjesht e donim atë”.
Në postimin e saj në X, aktorja ndau një foto të personazhit të saj Violet Newstead e veshur me një kostum të Borëbardhës pranë një Coleman me pamje të tensionuar si shefi i saj egoist Franklin Hart Jr./KultPlus.com
The post Vdes në moshën 92-vjeçare aktori Dabney Coleman appeared first on KultPlus.

Më shumë

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.