Planet për Shën Valentin i sjellin çmimin e lotarisë 50 mijë dollarë

e mërkurë, 21 shkurt 2024 7:20 e pasdites

Një burrë nga Kentaki i ShBA-së tha se vendimi për të blerë bileta lotarie si dhuratë për ditën e Shën Valentinit për gruan e tij, bëri që ai të fitonte çmimin prej 50 mijë dollarësh.
Jimmy Tate nga Versaja u tha zyrtarëve të lotarisë se ai vizitoi makinën shitëse të lotarisë në dyqanin Kroger në Versajë për të blerë disa bileta gërvishtëse për t’i dhënë gruas së tij për Ditën e Shën Valentinit.
Teksa ishte në veturë, Tate vendosi të blinte një biletë prej 30 dollarësh.
“Unë në fakt ndalova në makinë për t’i marrë asaj disa bileta për Shën Valentin dhe vendosa ta blej atë”, tha ai.
Bileta e Tate doli të ishte fituese prej 50 mijë dollarësh.
“Mund të thoja që numrat përputheshin dhe shkova në shtëpi për të përfunduar gërvishtjet” kujton lojtari.
Tate shtoi se shpejt ia tregoi biletën gruas së tij.
“Gruaja ime ishte po aq e emocionuar sa unë”, tha Tate. “Nuk mund ta besoja. Kam goditur 1.000 dollarë dhe 2.000 dollarë, por 50.000 dollarë, thjesht nuk mund ta besoja dhe isha i mahnitur”.
The post Planet për Shën Valentin i sjellin çmimin e lotarisë 50 mijë dollarë appeared first on Klan Kosova.

Më shumë

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.