Lana Del Rey hap festivalin e “Coachella”

e premte, 12 prill 2024 1:08 e pasdites

Lana Del Rey do të hapë festivalin muzikor “Coachella”, i cili nis këtë fundjavë.
Festivali kalifornian zhvillohet gjatë dy fundjavave nga 12 deri më 14 Prill dhe 19 deri më 21 Prill dhe do të shfaqë performaca të tjera kryesore nga emra të tjerë të muzikës.
Del Rey, e cila u bë e famshme në vitin 2012 me këngën ‘Born To Die’, do të hapë festivalin në Empire Polo Club në Kaliforni. Kjo shënon rikthimin e saj pas disa vitesh pasi u shfaq për herë të fundit në festival gjatë 2014.
Këngëtarja ishte planifikuar të shfaqej në këtë festival edhe 2020, i cili u anulua për shkak të pandemisë Covid-19.
38-vjeçarja u bë kryefjala e mediave të kaluara vitin e kaluar pasi mbërriti me vonesë për performancën e saj në festivalin BST Hyde Park në Londër.
Klan News
The post Lana Del Rey hap festivalin e “Coachella” appeared first on Tv Klan.

Më shumë

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.