Dua Lipa pushton kopertinën e revistës Elle

e premte, 19 prill 2024 4:24 e pasdites

Dua Lipa pushton kopertinën e revistës së famshme franceze për gratë Elle. Versioni i përmuajshëm për shpërndarje në gjithë botën, për muajin Maj ka një intervistë të gjatë të saj, ky ylli i muzikës Pop me origjinë shqiptare flet gjerësisht për jetën dhe sfidat e saj.
Vëmendje të madhe ka tërhequr ajo pjesë ku flet për Kosovën, vendin nga e ka origjinën familja e saj. Thotë se ndjehet shumë afër me këtë vend. Ka dëgjuar nga njerëzit e saj të afërt dhe miqtë për krimet e kohës së luftës, rrëfime të cilat i kanë hapur një horizont të ri në jetën e saj dhe e kanë bërë të ndjeshme edhe ndaj konflikteve aktuale nëpër botë, që u shkaktojnë vuajtje njerëzve. Dua Lipa është një mbështetëse e flaktë edhe e armëpushimit të menjëhershëm në Gaza.
28-vjeçarja flet edhe për albumin e ri “Radical Optimism” që pritet të publikohet po në Maj. Thotë se tek hitet e saj të rinj, ndikim kanë patur veçanërisht marrëdhëniet e saj të dashurisë vitet e fundit që kanë përfunduar herë-herë edhe shpejt, si ajo me regjisorin francez Roman Gavras. Kjo periudhë e ka ndihmuar atë për të reflektuar për jetën dhe për t’i bërë gjërat më mirë, si në karrierë ashtu edhe në marrëdhëniet me njerëzit.
Tv Klan
The post Dua Lipa pushton kopertinën e revistës Elle appeared first on Tv Klan.

Më shumë

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.