FILMA Faqja 1

 • Benazir Buto

  e hënë

  27.5.24

  12:05

  Benazir Buto

  Bhutto (2010)

  Ajo ishte një figurë shumë dimensionale në botën muslimane. Një grua që revolucionarizoi një mentalitet... Kush ishte Benazir Buto dhe tronditja e madhe që shkaktoi në të gjithë botën vrasja e saj...

 • Antuan Fisher

  e hënë

  27.5.24

  12:10

  Antuan Fisher

  Antwone Fisher (2002)

  Një psikiatër (Denzel Washington) frymëzon një marins të trazuar nga abuzimet e prindërve birësues, të kërkojë nënën e tij të vërtetë.

 • Emet Till: Drejtësi për tim bir

  e hënë

  27.5.24

  12:20

  Emet Till: Drejtësi për tim bir

  Till (2022)

  Bazuar në historinë e vërtetë të një nëne Afro-amerikane (Danielle Deadwyler) në Amerikën e 1955-ës. Ajo luftoi për të vënë drejtësi për vrasjen brutale të djalit të saj 14 vjecar, pasi ai u shoqërua me një vajzë të...

 • Benazir Buto

  e hënë

  27.5.24

  13:10

  Benazir Buto

  Bhutto (2010)

  Ajo ishte një figurë shumë dimensionale në botën muslimane. Një grua që revolucionarizoi një mentalitet... Kush ishte Benazir Buto dhe tronditja e madhe që shkaktoi në të gjithë botën vrasja e saj...

 • Golda - Zonja e Hekurt e Izraelit

  e hënë

  27.5.24

  15:10

  Golda - Zonja e Hekurt e Izraelit

  Golda (2023)

  Historia e 19 ditëve të tmerrshme të Golda Meirit, kryeministres izraelite, gjatë luftës së Jom Kipurit, në vitin 1974. Golda Meiri përballet me shfarosjen e mundshme të Izraelit, skeptikët e kabinetit të saj dhe me...

 • Atë Stu

  e hënë

  27.5.24

  15:25

  Atë Stu

  Father Stu (2022)

  Bazuar në historinë e vërtetë të Stuat Long (Mark Wahlberg), një ish boksier, i cili pas një aksidenti gati fatal, ndryshon rrugën e jetës dhe vendos të bëhet Prift. Gjatë jetës së tij ai frymëzoi me qindra njerëz dhe...

 • Çfarë ndodhi zonjush Simon 1

  e hënë

  27.5.24

  18:05

  Çfarë ndodhi zonjush Simon 1

  What Happened, Miss Simone? (2015)

  Një dokumentar mbi jetën e legjendës Nina Simone - Kengëtare, pianiste dhe aktiviste për të drejtat civile...

 • Çfarë ndodhi zonjush Simon 1

  e hënë

  27.5.24

  19:00

  Çfarë ndodhi zonjush Simon 1

  What Happened, Miss Simone? (2015)

  Një dokumentar mbi jetën e legjendës Nina Simone - Kengëtare, pianiste dhe aktiviste për të drejtat civile...

 • BlackBerry

  e hënë

  27.5.24

  22:30

  BlackBerry

  BlackBerry (2023)

  Bazuar në historinë e guximshme dhe vërtetë të Mike Lazaridis dhe Jim Balsillie, dy emrat që qëndrojnë pas BlackBerry-t, smartfonit të parë në historinë e telefonisë. Ngrita e jashtëzakonshme dhe rënia speltakolare e...

 • Shokë të pandarë

  e martë

  28.5.24

  02:10

  Shokë të pandarë

  A Sunday Horse (2016)

  Pas një aksidenti pothuajse tragjik, një kalorëse dhe kali i saj, vendosin ti vërtetojnë të gjithëve, që me besim dhe vullnet, mund t'ja nisësh nga e para, madje të jesh edhe Fitimtar...

 • Xhorxh Harrison 1

  e martë

  28.5.24

  02:30

  Xhorxh Harrison 1

  George Harrison: Living in the Material World (2011)

  Jeta e muzikantit, kitarristit, këngëtarit dhe kopozitorit të njohur Xhorxh Harrison që në vitet e para të jetës në Liverpool deri tek fama internacionale si kitarristi i grupit 'The Beatles'

 • Xhoan Rivers: Një vepër arti

  e martë

  28.5.24

  04:30

  Xhoan Rivers: Një vepër arti

  Joan Rivers: A Piece of Work (2010)

  Një dokumentar mbi jetën dhe karrierën e komedianes së famshme Amerikane Xhoan Rivers... Gëzimi dhe vështirësitë e një jete ... Të treguara nga vetë ajo...

 • Xhoan Rivers: Një vepër arti

  e martë

  28.5.24

  05:20

  Xhoan Rivers: Një vepër arti

  Joan Rivers: A Piece of Work (2010)

  Një dokumentar mbi jetën dhe karrierën e komedianes së famshme Amerikane Xhoan Rivers... Gëzimi dhe vështirësitë e një jete ... Të treguara nga vetë ajo...

 • Xhorxh Harrison 1

  e martë

  28.5.24

  07:05

  Xhorxh Harrison 1

  George Harrison: Living in the Material World (2011)

  Jeta e muzikantit, kitarristit, këngëtarit dhe kopozitorit të njohur Xhorxh Harrison që në vitet e para të jetës në Liverpool deri tek fama internacionale si kitarristi i grupit 'The Beatles'

 • Vetë jeta

  e martë

  28.5.24

  08:01

  Vetë jeta

  Life Itself (2014)

  Kjo është historia argëtuese dhe befasuese e jetës së kritikut dhe opinionistit me famë botërore, Roxher Ebert. Një histori personale, komike, inteligjente, e dhimbshme dhe gjithëpërfshirëse.

Emri « 1 2 » Mbiemri
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.