FILMA

 • Irlandezi

  e diel

  26.5.24

  02:45

  Irlandezi

  The Irishman (2019)

  Kandidat për 10 çmime Oskar. Regjisori legjendar Martin Scorsese bashkon të mëdhenjtë e ekranit: Robert De Niro, Al Pacino dhe Joe Pesci në një tjetër dramë rreth mafias, në Amerikën e viteve '50.

 • Premtimi

  e diel

  26.5.24

  08:00

  Premtimi

  The Promise (2016)

  Oscar Isaac, Christian Bale. Në prag të rënies së Perandorisë Osmane, konflikti i dashurisë mes një studenti mjekësie armen, të bukurës Ana dhe reporterit amerikan, lihet mënjanë për të bashkuar forcat gjatë...

 • Fuqia e Qindarkave

  e diel

  26.5.24

  08:00

  Fuqia e Qindarkave

  Dumb Money (2023)

  Bazuar në historinë e vërtetë dhe të çmendur, të disa njerëzve të zakonshëm. Ata i dhanë një goditje elitës së Wall Street dhe u pasuruan duke e kthyer GameStop, rrjetin e dyqaneve të videolojërave që ishte në...

 • Patrioti

  e diel

  26.5.24

  10:15

  Patrioti

  The Patriot (2000)

  Benxhamin Martin është një fermer që e dëshiron paqen, por një oficer sadist i ushtrisë britanike i vret të birin dhe e nxit kështu të marrë pjese në luftë

 • Rezistenca

  e diel

  26.5.24

  13:50

  Rezistenca

  Resistance (2020)

  Jesse Eisenberg. Frymëzuar nga historia e vërtetë e aktorit të famshëm hebre, Marcel Marceau, i cili u bashkua me Rezistencën Franceze për të shpëtuar jetët e fëmijëve të mbetur jetim nga Holokausti.

 • Apollo 11

  e diel

  26.5.24

  15:55

  Apollo 11

  Apollo 11 (2019)

  Ky dokumentar risjell misionin më të njohur të NASA-s, atë të dërgimit të njeriut në hënë. Nën prespektivën e astronautëve Neil Armstrong and Buzz Aldrin, përjetohen ditët dhe orët e jashtëzakonshme të vitit 1969, kur...

 • Djemtë në të njëjtën varkë

  e diel

  26.5.24

  16:25

  Djemtë në të njëjtën varkë

  The Boys in the Boat (2023)

  Me regji nga George Clooney. Joel Edgerton, Callum Turner. Bazuar në novelën e Daniel James Brown. Një histori vërtetë frymëzuese nga ekipi i kanotazhit të Universitetit të Uashingtonit. Në vitin 1936, kulmi i...

 • Sekretet e varrit të Sakarës 1

  e diel

  26.5.24

  17:30

  Sekretet e varrit të Sakarës 1

  Secrets of the Saqqara Tomb (2020)

  Ndiqni një ekip arkeologësh egjiptianë, të cilët zbulojnë një varr të shekullit të 25 -të para Krishtit në nekropolin Sakara, pak jashtë Kajros, i cili ishte i paprekur për 4,400 vjet...

 • Sekretet e varrit të Sakarës 1

  e diel

  26.5.24

  18:26

  Sekretet e varrit të Sakarës 1

  Secrets of the Saqqara Tomb (2020)

  Ndiqni një ekip arkeologësh egjiptianë, të cilët zbulojnë një varr të shekullit të 25 -të para Krishtit në nekropolin Sakara, pak jashtë Kajros, i cili ishte i paprekur për 4,400 vjet...

 • Shoqëria e Dëborës

  e diel

  26.5.24

  22:05

  Shoqëria e Dëborës

  (2023)

  Kandidat për cmimin Oskar 2024 si "Filmi më i mirë i huaj". Histori e vërtetë. Viti 1972, forcat Ajrore të Uruguajit, duhet të transportojnë një ekip regbi në Kili. Tragjedia ndodh. Ata përplasen në zemrën akullnajore...

 • Një botë më e mirë

  e hënë

  27.5.24

  03:30

  Një botë më e mirë

  The World to Come (2020)

  Vanessa Kirby. Abigail jeton me burrin e saj në një fermë të izoluar. Kur në pranverë vjen një fqinjë e re, miqësia e dy grave shndërrohet shpejt në pasion, i cili fillon të mbushë boshllëkun që asnjëra prej tyre nuk...

 • Gruaja Mbret

  e hënë

  27.5.24

  05:45

  Gruaja Mbret

  The Woman King (2022)

  Fituesja e çmimit Oskar, Viola Davis. Frymëzuar nga historia epike dhe e vërtetë e Agojie-ve, ushtria elitare, e përbërë tërësisht nga gra, që mbrojti Mbretërinë Afrikane të Dahomey, në vitet 1800.

 • Maria - Mbretëresha e Skocisë

  e hënë

  27.5.24

  07:55

  Maria - Mbretëresha e Skocisë

  (2018)

  Historia plot intriga dhe komplote e mbretëreshës së Skocisë, Meri. Ajo mbretëroi nga viti 1542 e deri në vitin 1567 kur u detyrua të abdikonte. Ajo ishte ende foshnje kur trashëgoi fronin pas vdekjes së babait të...

 • Antuan Fisher

  e hënë

  27.5.24

  12:10

  Antuan Fisher

  Antwone Fisher (2002)

  Një psikiatër (Denzel Washington) frymëzon një marins të trazuar nga abuzimet e prindërve birësues, të kërkojë nënën e tij të vërtetë.

 • Njeriu I Parë

  e hënë

  27.5.24

  15:45

  Njeriu I Parë

  First Man (2018)

  Një vështirm mbi jetën e austronautit, Neil Armstrong dhe misionit legjendar në hapësirë që e bëri atë njeriun e parë që shkeli në Hënë. Fitues i çmimit Oskar

TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.