FILMA

 • Toka jonë

  e diel

  26.5.24

  06:57

  Toka jonë

  Toka jonë (1964)

  Në një fshat në veri të Shqipërisë, reforma agrare i kthen tokën Lokes dhe familjes së saj, të cilën ia kishte përvetësuar me intriga Tuç Maku, një pronar i madh tokash në atë zonë. Kështu nis konflikti mes dy familjeve.

 • Premtimi

  e diel

  26.5.24

  08:00

  Premtimi

  The Promise (2016)

  Oscar Isaac, Christian Bale. Në prag të rënies së Perandorisë Osmane, konflikti i dashurisë mes një studenti mjekësie armen, të bukurës Ana dhe reporterit amerikan, lihet mënjanë për të bashkuar forcat gjatë...

 • Deri në pikën e fundit

  e diel

  26.5.24

  09:50

  Deri në pikën e fundit

  The Last Full Measure (2019)

  Sebastian Stan, Samuel L. Jackson, Ed Harris. Bazuar në histori të vërtetë. Refuzimi i kërkesës për të nderuar me Medaljen e Nderit një hero të Luftës së Vietnamit, hetohet pas dekadash nga një punonjës i Pentagonit,...

 • Patrioti

  e diel

  26.5.24

  10:15

  Patrioti

  The Patriot (2000)

  Benxhamin Martin është një fermer që e dëshiron paqen, por një oficer sadist i ushtrisë britanike i vret të birin dhe e nxit kështu të marrë pjese në luftë

 • Pakti

  e diel

  26.5.24

  11:40

  Pakti

  The Covenant (2023)

  Gjatë luftës në Afganistan, Rreshteri John Kinley (Jake Gyllenhaal) shpëtohet nga përkthyesi vendas Ahmed, i cili rrezikon edhe jetën e tij për të. Kohë më vonë, kur Kinley mëson se Ahmedit dhe familjes së tij, nuk iu...

 • Rezistenca

  e diel

  26.5.24

  13:50

  Rezistenca

  Resistance (2020)

  Jesse Eisenberg. Frymëzuar nga historia e vërtetë e aktorit të famshëm hebre, Marcel Marceau, i cili u bashkua me Rezistencën Franceze për të shpëtuar jetët e fëmijëve të mbetur jetim nga Holokausti.

 • Ndërgjegja

  e diel

  26.5.24

  15:08

  Ndërgjegja

  Ndërgjegjja (1972)

  Fitimi punon si mekanik në një ofiçinë. Nga pakujdesia, ai lë pa rregulluar frenat e një kamioni, dhe i shkakton një aksident shoferit, Petros. Petro do të ndëshkohet për pakujdesi. Fitimin fillon ta brejë ndërgjegja,...

 • Malet me blerim mbuluar

  e hënë

  27.5.24

  00:30

  Malet me blerim mbuluar

  Malet me blerim mbuluar (1971)

  Viti ‘'43. Partizania trime Lilo Labja plagoset rëndë në këmbë nga gjermanët. Shokët e transportojnë mes plumbave e vështirësive drejt spitalit partizan. Aty nis dhe pëlqimi mes saj dhe Jahos. Në pranverën tjetër,...

 • Ilegalët

  e hënë

  27.5.24

  07:43

  Ilegalët

  Ilegalët (1976)

  Lëvizja Antifashiste në qytet ka marrë përmasa të mëdha. Ndërkohë një emisar i SIM-it, Zbulimi Informativ i Ushtrisë Italiane, nën petkun e inxhinier Tostit, kërkon të depërtojë në radhët e njësiteve guerile.

 • Valiant: Heronjtë me pupla

  e hënë

  27.5.24

  10:30

  Valiant: Heronjtë me pupla

  Valiant (2005)

  Një pjesë e rëndësishme e luftës janë edhe korrierët fisnike, pëllumbat të cilët stërviten, përgatiten shpirtërisht, fizikisht dhe mendërisht që t'i shërbejnë atdheut...

 • Togeri osman

  e hënë

  27.5.24

  14:10

  Togeri osman

  The Ottoman Lieutenant (2017)

  Ndërsa Lufta e Parë Botërore po troket, një infermiere amerikane idealiste udhëton në Perandorinë Osmane në një mision mjekësor, por do të përfshihet në një trekëndësh të rrezikshëm dashurie.

 • Valiant: Heronjtë me pupla

  e martë

  28.5.24

  00:10

  Valiant: Heronjtë me pupla

  Valiant (2005)

  Një pjesë e rëndësishme e luftës janë edhe korrierët fisnike, pëllumbat të cilët stërviten, përgatiten shpirtërisht, fizikisht dhe mendërisht që t'i shërbejnë atdheut...

 • Liri a vdekje

  e martë

  28.5.24

  01:37

  Liri a vdekje

  Liri a vdekje (1979)

  Komitët të udhëhequr nga Çerçiz Topulli, Mihal Grameno dhe Hajredin Tremishti, kthehen në fshat te njerëzit e tyre para se të ekzekutojnë bimbashin turk të Gjirokastrës. Pas kësaj, ushtria osmane ndërmerr një fushatë...

 • Liri a vdekje

  e martë

  28.5.24

  17:20

  Liri a vdekje

  Liri a vdekje (1979)

  Komitët të udhëhequr nga Çerçiz Topulli, Mihal Grameno dhe Hajredin Tremishti, kthehen në fshat te njerëzit e tyre para se të ekzekutojnë bimbashin turk të Gjirokastrës. Pas kësaj, ushtria osmane ndërmerr një fushatë...

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.