FILMA

 • MekLaren

  e diel

  26.5.24

  04:20

  MekLaren

  McLaren (2017)

  Historia e Bruce McLaren, Zelandezi i cili krijoi ekipin e garave McLaren. Një burrë i cili i tregoi mbarë botës, sesi një njeri puntorë dhe kokëulur, mund të arrinte majat e elitës dhe të fitonte...

 • MekLaren

  e diel

  26.5.24

  05:16

  MekLaren

  McLaren (2017)

  Historia e Bruce McLaren, Zelandezi i cili krijoi ekipin e garave McLaren. Një burrë i cili i tregoi mbarë botës, sesi një njeri puntorë dhe kokëulur, mund të arrinte majat e elitës dhe të fitonte...

 • Skuadra

  e diel

  26.5.24

  06:55

  Skuadra

  Die Mannschaft (2014)

  Një prodhim 90 min, për të shkuar përtej lotëve, djersës dhe gjakut të kampionëve të botës, Gjermanisë. Rrugëtimi fantastik, strategjitë, emocionet dhe betimi para çdo sfide...

 • Ngjitje solo 2

  e diel

  26.5.24

  12:15

  Ngjitje solo 2

  Free Solo (2018)

  Dokumentar fitues i çmimit Oskar dhe i 29 çmimeve të tjera kinematografike. Një portret mahnitës i alpinistit Aleks Honold, ndërsa përgatitet të arrijë ëndrrën e tij: ngjitje në shkëmbin El Kap, 3.200 metra të lartë,...

 • Djemtë në të njëjtën varkë

  e diel

  26.5.24

  16:25

  Djemtë në të njëjtën varkë

  The Boys in the Boat (2023)

  Me regji nga George Clooney. Joel Edgerton, Callum Turner. Bazuar në novelën e Daniel James Brown. Një histori vërtetë frymëzuese nga ekipi i kanotazhit të Universitetit të Uashingtonit. Në vitin 1936, kulmi i...

 • Skuadra

  e hënë

  27.5.24

  02:11

  Skuadra

  Die Mannschaft (2014)

  Një prodhim 90 min, për të shkuar përtej lotëve, djersës dhe gjakut të kampionëve të botës, Gjermanisë. Rrugëtimi fantastik, strategjitë, emocionet dhe betimi para çdo sfide...

 • Shokë të pandarë

  e hënë

  27.5.24

  10:50

  Shokë të pandarë

  A Sunday Horse (2016)

  Pas një aksidenti pothuajse tragjik, një kalorëse dhe kali i saj, vendosin ti vërtetojnë të gjithëve, që me besim dhe vullnet, mund t'ja nisësh nga e para, madje të jesh edhe Fitimtar...

 • Daksat e mëdhenj 1

  e hënë

  27.5.24

  12:34

  Daksat e mëdhenj 1

  The Mighty Ducks (1992)

  Për t'iu shpëtuar telasheve me ligjin, një avokat i suksesshëm pranon të kryejë shërbim në komunitet dhe bëhet trajner i një skuadre bejzbolli që nuk kishte fituar kurrë por tashmë gjërat do të ndryshojnë.

 • Endrra e Kalvinit

  e hënë

  27.5.24

  12:40

  Endrra e Kalvinit

  Like Mike (2002)

  Kalvini dëshiron të behet një basketbollist i famshëm. 1 dite ai do te gjeje 1 pale atlete qe s'jane aspak si te tjerat. Ato do te bejne magjine dhe Kalvini do ta gjeje veten mes brohorimave te tifozeve duke i sjelle...

 • Shokë të pandarë

  e martë

  28.5.24

  02:10

  Shokë të pandarë

  A Sunday Horse (2016)

  Pas një aksidenti pothuajse tragjik, një kalorëse dhe kali i saj, vendosin ti vërtetojnë të gjithëve, që me besim dhe vullnet, mund t'ja nisësh nga e para, madje të jesh edhe Fitimtar...

 • Daksat e mëdhenj 1

  e martë

  28.5.24

  06:18

  Daksat e mëdhenj 1

  The Mighty Ducks (1992)

  Për t'iu shpëtuar telasheve me ligjin, një avokat i suksesshëm pranon të kryejë shërbim në komunitet dhe bëhet trajner i një skuadre bejzbolli që nuk kishte fituar kurrë por tashmë gjërat do të ndryshojnë.

 • Daksat e mëdhenj 2

  e martë

  28.5.24

  12:26

  Daksat e mëdhenj 2

  D2: The Mighty Ducks (1994)

  Daksat e medhenj jane skuadra e zemres e te gjitheve dhe jo vetem per lojen, por edhe sepse te shkrijne se qeshuri. Tani atyre iu duhet te fitojne ndeshjen me skuadren e Islandes.

 • Bibi dhe Tina 2 Vajzat kundër djemve

  e martë

  28.5.24

  16:15

  Bibi dhe Tina 2 Vajzat kundër djemve

  Bibi & Tina: Mädchen gegen Jungs (2016)

  Aventura e Bibit dhe Tinës vazhdon... Miqësi... Kalërim... Muzikë... Në një film që nuk duhet humbur...

 • Herbi shkon në Montekarlo

  e mërkurë

  29.5.24

  00:45

  Herbi shkon në Montekarlo

  Herbie Goes to Monte Carlo (1977)

  Herbi shkon të marrë pjesë në garën e makinave në Monte Karlo, por disa hajdute fshehin një çante me diamante ne te pa dijenine e pronarit te saj dhe me pas duan ta marrin përsëri.

 • Daksat e mëdhenj 2

  e mërkurë

  29.5.24

  06:16

  Daksat e mëdhenj 2

  D2: The Mighty Ducks (1994)

  Daksat e medhenj jane skuadra e zemres e te gjitheve dhe jo vetem per lojen, por edhe sepse te shkrijne se qeshuri. Tani atyre iu duhet te fitojne ndeshjen me skuadren e Islandes.

TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.