СОДРЖИНА

Нешто не е во ред со Естер... Питер Сарсгард и Вера Фармига играат пар кој посвојува 9 годишно девојче откако го губи своето бебе... а потоа полека откриваат дека нивната ќерка не е ни приближно невина како што тврди.
Трагичната загуба на нивното неродено дете ги уништува Кејт (Вера Фармига - „Покојните“) и Џон (Питер Сарсгард--„Трансфер“--„Кинси“), што се одразува на нивниот брак и на кревката психа на Кејт, која ја мачат кошмари и ја прогонуваат демони од минатото. Борејќи се да задржат некаква нормалност во нивните животи, тие одлучуваат да посвојат дете. Во локалното сиропиталиште, Џон и Кејт се приврзуваат со едно младо девојче по име Естер (Изабел Фурман)... но, Естер не е она што се чини дека е. Кејт очајно се обидува да ги натера Џон и другите да погледнат зад симпатичната фасада на Естер. Сега, нејзините предупредувања можеби се задоцнети -- за сите.

Слики

СирачеСирачеСирачеСирачеСирачеСирачеСирачеСирачеСирачеСираче

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Дракула на Брам Стокер (1992)

  денес
  image
  Бесмртниот трансилваниски гроф (Гери Олдман) чекал 400 г. за одново да се роди неговата љубов. Тој ја наоѓа во личноста на викторијанската слугинка (Винона...
 • Тајне Ватикана (2015)

  денес
  image
  Анѓела Холмс (Оливија Тејлор Дадли) је обична девојка са једноставним интересовањима и животом без трзавица. Нажалост, све се то мења када почиње да повреѓује...
 • Факултет (1998)

  денес
  image
  Полураспаднатото училиште „Харингтон Хај“ е локација за приказната за едно училиште што го заземаат вселенски суштества. Но, не плашете се, затоа што во ова...
 • Spell (2020)

  денес
  image
  After surviving a plane crash in rural Appalachia, a man tries to break free from a woman's dark magic and save his family from a sinister ritual before the rise...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.