poster

The Dancing Years

The Dancing Years (1950)

драма, мјузикл, романса | Обединетото Кралство
Режисер: Harold French

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
Оценка на корисникот: 7.2/10
(123 гласови)

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Сирано (2021)

  image
  Во ова презамислување на безвременската приказна за еден трогателен љубовен триаголник, човек пред своето време, Сирано де Бержерак (Питер Динклејџ) блеска, без...
 • Височините на Њујорк (2021)

  image
  Авторот на „Хамилтон“ и режисер на „Лудо богати Азијци“ ве кани на синеастички настан, каде што улиците се полни со музика и каде што малите соништа стануваа...
 • Vivah (2006)

  image
  Prem and Poonam’s marriage is arranged and they go through the most magical and romantic period of their lives. But just when everything is set for their marriage...
 • Кирија (2005)

  image
  Револуционерната рок-опера „Кирија“ раскажува приказната за група боеми кои се борат за егзистенција во њујоршкиот Ист Вилиџ. Овие пријатели се во потрага по...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.