Содржина

Бенедикт Камбербач игра во оваа точна и уверлива драма, која се одвива зад сцената на кампањата за референдумот за Брегзит. Филмот ја следи кампањата од перспектива на непознатите стратези во двата кампа.
Бенедикт Камбербач игра во оваа точна и уверлива драма, која се одвива зад сцената на кампањата за референдумот за Брегзит. Филмот ја следи кампањата од перспектива на непознатите стратези во двата кампа додека коваат заговор како да добијат предност еден пред друг, додека се справуваат со политичари кои се борат да бидат во фокусот на јавноста, како и со контроверзни финансиски донатори. Во време кога весниците ги разоткриваат копањето по личните податоци на луѓето и подривачкиот ефект на лажните вести, како и микротаргетираното рекламирање преку социјалните медиуми, „Брегзит“ истражува на кој начин модерните техники во кампањите придонесуваат за најнеочекувани, многу променливи и контроверзни одлуки во современата политичка историја.

Слики

БрегзитБрегзитБрегзитБрегзитБрегзитБрегзитБрегзитБрегзитБрегзитБрегзитБрегзит

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • 12 години ропство (2013)

  image
  Британско-американска историска драма, адаптација на истоимената автобиографија на Соломон Нортап од 1853 година, за киднапирањето на слободен Афроамериканец во...
 • Професорот и лудакот (2019)

  image
  Професор Џејмс Мари започнува акција за собирање на зборови за првото издание на Оксфордскиот англиски јазик во средината на 19. век. На неговата адреса набрзо...
 • Никаде во Африка (2001)

  image
  1938. Еврејско семејство емигрира во Кенија бегајќи од нацистичка Германија. Губењето на домот и нивната неможност да зборуваат за тоа го загрозува нивниот брак....
 • Кралица (2006)

  image
  Добитничката на „Оскар“ за најдобра женска улога, Хелен Мирен носи магична изведба во „Кралица“, провокативна приказна зад една од најјавните трагедии на нашето...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.