рејтинг: 5.1/10
Оценка на корисникот: 9.4/10
(5 гласови)

СОДРЖИНА

Продуценти филмова Призивања и Анабел доносе нови застрашујуќи хорор базиран на догаѓајима из стварног живота.
Прича почиње у Румунији застрашујуќим вриском из даљине. Свешетник Димитру је затворен због убиства часне сестре над којом је извршавао егзорцизам. Истраживачка новинарка покушава да открије је ли свештеник убио душевно болесну особу или је једноставно изгубио битку с демонском присутношќу.

Слики

РаспеќеРаспеќеРаспеќеРаспеќеРаспеќеРаспеќе

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Гробишта за миленичиња (2019)

  image
  Кридови тукушто се преселиле во нова куќа во рурален Мејн. Нивната куќа е совршена, освен две работи: автомобилите што бучат на тесниот пат и таинствените...
 • 11-11-11 (2011)

  image
  Џозеф Крон, успешен американски писател и атеист, ќе посетува групна терапија за да се справи со смртта на сопругата и синот.Тој ќе се спријатели со Седи, којашто...
 • Истерувач на ѓаволи: Почетокот (2004)

  image
  Многу години пред отецот Ланкастер Мерин ја спасил душата на Реган Макнил, првата средба со демонот Пазузу ја имал во источна Африка. Ова е приказна за првата...
 • Земи ми ја душата (2010)

  image
  Во Ривертон, постои легенда за сериски убиец кој се заколнал дека ќе се врати од мртвите за да ги погуби седумте деца родени на денот кога бил убиен. Шеснаесет...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.