poster

Ондје гдје је срце

Where the Heart Is (1990)

Режисер: John Boorman

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
рејтинг: 6.2/10

СОДРЖИНА

Стеwарт МцБаин (Цолеман) ис а реал-естате могул wхо спендс хис ливинг блоwинг уп олд буилдингс то маке роом то ерецт неw буилдингс. Алл гоес ас планнед фор а неw субдивисион, унтил а гроуп оф протестерс објецт то тхе деструцтион оф оне лонелy, углy буилдинг, цаллед тхе Дутцх Хоусе. Тyпицаллy, тхе медиа ис сент то тхе сцене оф тхе протест, анд МцБаин аппеарс он ТВ ин а бад wаy. Хис цхилдрен - Дапхне (Тхурман), Цхлое (Амис), анд Јиммy (Хеwлетт) - ридицуле хим фор аппеаринг он ТВ, анд ас а реwард фор тхеир ремаркс, хе дропс тхем офф ат тхе Дутцх Хоусе wитх $750 апиеце, анд теллс тхем тхеyре он тхеир оwн. Тхеy муст финд јобс иф тхеy еxпецт то маке монеy то стаy wарм. МцБаин анд хис wифе, Јеан wатцх фром афар ас тхеир цхилдрен адапт то тхеир неw лифестyле, меетинг неw фриендс, анд инвитинг отхерс инто тхеир неw хоме, инцлудинг а децрепит бум.

Суммарy wриттен бy Ари Херзог {ари@ици.нет}

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Огнена ноќ (2019)

  денес
  image
  На осамената и нестабилна Мелинда, вработена на бензинска пумпа, ѝ е вперен пиштол од очаен маж во потрага по брзи пари. Кога грабежот оди наопаку, таа ја користи...
 • Американска пита (1999)

  денес
  image
  Откако ќе матурира, Џим одлучува да ја запроси Мишел, девојката која ја сака, а која е, иако на прв поглед мирна и традицоионална, многу заинтересирана за луд...
 • Јас и принцот 3: Кралски меден месец (2008)

  денес
  image
  Кога кралот Едвард (Крис Гир) и неговата невеста, кралицата Пејџ (Кем Хескин) се на меден месец во шумите на Белавија, откриваат дека премиерот Полониус (Тод...
 • Пред да кажеш „да“ (2009)

  денес
  image
  Џорџ Мареј не гледа ништо друго во животот, освен кон неговата свршеница Џејн. Жената сепак има мешани чувства во однос на бракот, со оглед на нејзиниот претходен...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.