John Boorman

Роденден: 1933

Режисер:

 1. 4. Зардоз (1974), филм
 2. 10. Рангун (1995), филм
 3. 11. General (1998), филм

Сцеарист:

 1. 1. Зардоз (1974), филм
 2. ...
  (screenplay)
 3. 5. General (1998), филм
 4. ...
  (screenplay)

Продуцент:

 1. 3. Анѓео (1982), филм
  ...
  executive producer

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.