poster

Сексот и градот: Филмот

Sex and the City (2008)

Режисер: Michael Patrick King

рејтинг: 5.6/10
Оценка на корисникот: 7.56/10
(39 гласови)

СОДРЖИНА

Веќе предолго време, Кери Бредшо (Сара Џесика Паркер) бара љубов на сите погрешни места... но, во вистинските чевли. Во овој долго очекуван филмски настан, Кери, Саманта (Ким Катрал), Шарлот (Кристин Дејвис) и Миранда (Синтија Никсон) се враќаат, четири години по завршувањето на хит телевизиската серија. Додека продолжуваат да жонглираат помеѓу кариерата, врските, мајчинството и животот во Менхетен, девојките сфаќаат дека повеќе од било кога, вистинското пријателство никогаш не станува демоде.

Слики

Сексот и градот: ФилмотСексот и градот: ФилмотСексот и градот: ФилмотСексот и градот: ФилмотСексот и градот: ФилмотСексот и градот: ФилмотСексот и градот: ФилмотСексот и градот: ФилмотСексот и градот: ФилмотСексот и градот: ФилмотСексот и градот: ФилмотСексот и градот: ФилмотСексот и градот: Филмот

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Све остало (2003)

  сабота
  image
  Романтична комедија о љубавним мукама младога њујоршког писца представља коначно признање мајстора префињене интелектуалне комике Вудија Алена (Ани Хол, Менхетен)...
 • Како се пишува љубов (2014)

  сабота
  image
  Сценарист награден со Оскар, но без работа, ќе биде принуден да прифати работа како професор на факултет. Иако прво ја мрази својата работа, нештата ќе тргнат на...
 • Правилата не важат (2016)

  сабота
  image
  Надежната млада актерка (Лили Колинс) и нејзиниот амбициозен млад возач (Олдерн Еренрајх) се обидуваат да се справат со ексцентричните ставови на непредвидливиот...
 • Quality Time (2017)

  сабота
  image
  Five thirty-something men in as many separate segments struggle to grapple with the relentless absurdity of their respective existences.
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.