рејтинг: 7.4/10
Оценка на корисникот: 7.7/10
(136 гласови)

Содржина

Капетан Џек Спароу е заробен во уште една мрежа од натприродни интриги. Иако проклетството на „Црниот бисер е поништено, една уште поголема опасност им се заканува на капетанот и на екипажот. Излегува дека Џек има долг кон легендарниот Дејви Џонс, владетелот на океанските длабочини, кој управува со морничавиот брод „Летечкиот Холанѓанец, кому му нема равен според брзината и таинственоста. Освен ако вештиот Џек не изнајде начин да се извлече од оваа ситуација, тој ќе биде проколнат да живее задгробен живот како слуга на Џонс. Овој развој на настаните ги попречува свадбените планови на Вил Тарнер и на Елизабет Свон, кои уште еднаш се наоѓаат во авантурите на Џек, кои водат до судири со морски чудовишта и со непријателски настроени островски жители, до средба со пророчицата Тија Далма, па дури и до таинственото појавување на таткото на Вил, Бутстрап Бил.

Слики

Пиратите од Карибите: Ковчегот на мртовецотПиратите од Карибите: Ковчегот на мртовецотПиратите од Карибите: Ковчегот на мртовецотПиратите од Карибите: Ковчегот на мртовецотПиратите од Карибите: Ковчегот на мртовецотПиратите од Карибите: Ковчегот на мртовецотПиратите од Карибите: Ковчегот на мртовецотПиратите од Карибите: Ковчегот на мртовецотПиратите од Карибите: Ковчегот на мртовецотПиратите од Карибите: Ковчегот на мртовецотПиратите од Карибите: Ковчегот на мртовецотПиратите од Карибите: Ковчегот на мртовецотПиратите од Карибите: Ковчегот на мртовецотПиратите од Карибите: Ковчегот на мртовецотПиратите од Карибите: Ковчегот на мртовецотПиратите од Карибите: Ковчегот на мртовецотПиратите од Карибите: Ковчегот на мртовецотПиратите од Карибите: Ковчегот на мртовецотПиратите од Карибите: Ковчегот на мртовецотПиратите од Карибите: Ковчегот на мртовецот

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Џек Хантер и изгубеното богатство на Угарит (2008)

  image
  Античкиот град, Угарит Ана исчезнал пред илјади години под песоците на сириската пустина. Тој бил откриен во 1922 година повторно, но без неговото легендарно...
 • Џек Хантер и потрагата поехнатоновата гробница (2008)

  image
  Џек Хантер има состанок со Лиз Џонсон, опетаривец на НСА, која му објаснува дека обелискот со угаритски симболи, кој е во Египет го пронашла д-р Лена Халстром, ги...
 • Џек Хантер и рајската sвезда (2009)

  image
  Џек Хантер добива информација дека "Небесната sвезда" е можеби во Турција. Најдобрата трага му е Амен Антаки, продавач на стари предмети, чиј син, Фауд, бил...
 • Мумијата (1999)

  image
  Како казна за убиството на фараонот Сети и за спиењето со неговата љубовница, египетскиот свештеник Имотеп бил мумифициран жив и бил проколнат. Но, во 1923 год....
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.