рејтинг: 7.3/10
Оценка на корисникот: 9.21/10
(66 гласови)

СОДРЖИНА

Капетан Џек Спароу е заробен во уште една мрежа од натприродни интриги. Иако проклетството на „Црниот бисер е поништено, една уште поголема опасност им се заканува на капетанот и на екипажот. Излегува дека Џек има долг кон легендарниот Дејви Џонс, владетелот на океанските длабочини, кој управува со морничавиот брод „Летечкиот Холанѓанец, кому му нема равен според брзината и таинственоста. Освен ако вештиот Џек не изнајде начин да се извлече од оваа ситуација, тој ќе биде проколнат да живее задгробен живот како слуга на Џонс. Овој развој на настаните ги попречува свадбените планови на Вил Тарнер и на Елизабет Свон, кои уште еднаш се наоѓаат во авантурите на Џек, кои водат до судири со морски чудовишта и со непријателски настроени островски жители, до средба со пророчицата Тија Далма, па дури и до таинственото појавување на таткото на Вил, Бутстрап Бил.

Слики

Пиратите од Карибите: Ковчегот на мртовецотПиратите од Карибите: Ковчегот на мртовецотПиратите од Карибите: Ковчегот на мртовецотПиратите од Карибите: Ковчегот на мртовецотПиратите од Карибите: Ковчегот на мртовецотПиратите од Карибите: Ковчегот на мртовецотПиратите од Карибите: Ковчегот на мртовецотПиратите од Карибите: Ковчегот на мртовецотПиратите од Карибите: Ковчегот на мртовецотПиратите од Карибите: Ковчегот на мртовецот

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Уличен борец (1994)

  денес
  image
  Građanski rat u Šedolou preti izrastanjem u globalni sukob kada general Bison zarobi 63 strana radnika. Udružene snage zapadnog sveta šalju tim komandosa koje...
 • Робин Худ: Почетоци (2018)

  денес
  image
  Како млад човек полн со идеали, заминува во крстоносните војни, каде доживува разочарување, но станува искусен војник. По враќањето назад, го онерасположува...
 • Чудесниот Спајдермен (2012)

  денес
  image
  Еден од најпознатите ликови на светот се враќа на големото платно со новото поглавје од филмовите за Спајдермен, „Чудесниот Спајдермен“. Филмот раскажува различна...
 • Трипати „Икс" (2002)

  денес
  image
  Вин Дизел е во улога на поранешен екстремен спортист регрутиран да стане таен агент на опасна тајна мисија.
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.