Содржина

Адонис Џонсон (Мајкл Б. Џордан) никогаш не го познавал својот познат татко, светскиот шампион во тешка категорија Аполо Крид, кој умрел пред тој да се роди. Сепак, не може да се негира дека боксот му е во крвта, па Адонис оди во Филаделфија, местото на легендарниот меч помеѓу Аполо Крид и младиот Роки Балбоа (Силвестер Сталоне). Штом влегува во градот, Адонис го наоѓа Роки и бара да му биде тренер. И покрај неговото инсистирање дека повеќе не се занимава со боксот, Роки во Адонис ги гледа силата и решителноста што ги запознал кај Аполо, жестокиот ривал со кого станал најблизок пријател. Согласувајќи се да го прими кај себе, Роки го тренира младиот боксер дури и кога поранешниот шампион се бори против противник кој е посмртоносен од кој било со кого се соочил во рингот. Со Роки во аголот, не треба долго време за да може Адонис да добие шанса за титулата, но ќе може ли да се подготви навреме?

Слики

КридКридКридКридКридКридКридКридКридКридКридКридКридКридКридКридКридКрид

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Крид 2 (2018)

  image
  Соочување со противникот на своето семејство, уште повеќе го мотивира за борба во рингот. Роки и Адонис ќе се соочат со своето заедничко наследство и ќе сфатат...
 • На врху (1987)

  image
  Линколн Хок ќе се борити за свог сина на једини начин који зна...он је снажни камионџија који се бори да изгради свој живот из почетка, након смрти своје жене
 • Роки (1976)

  image
  Ова е филм кој ја инспирираше нацијата и освои „Оскар“ за најдобар филм и најдобар режисер (Џон Г. Авилдсен)! Публиката и критиката топло ја дочекаа американската...
 • Роки 2 (1979)

  image
  Роки и Аполо Крид се борат во реваншот на столетието во ова моќно продолжение на еден од најпознатите филмови во филмската историја. Откако клупскиот боксер Роки...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.