СОДРЖИНА

Животот на Роберт Сандрич (Питер Сарсгард) се менува кога ќе добие понуда од милион долари за неговото најново сценарио, личната приказна “Галатија”, сурова, автобиографска приказна за смртта на неговиот љубовник. Но, студиото смета дека проектот ќе биде комерцијален успех само ако покојниот љубовник го промени во жена. Жалостениот сценарист така несвесно влегува во љубовен триаголник со жена (Патриша Кларксон) и нејзиниот сопруг, одличен продуцент (Кембел Скот), а последиците од овој однос ќе бидат застрашувачки.

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Оверена копија (2010)

  денес
  image
  Жилијет Бинош је освојила Награду за најбољу глумицу на Фестивалу у Кану за улогу у овој забавној и провокативној љубавној драми легендарног аутора Абаса...
 • Сањар (2005)

  денес
  image
  Судбина овог филма је да постане породични класик! Навијаќете за његове јунаке до самог краја, а после тога ќете се осеќати још боље. Курт Расел (Тријумфални...
 • Ask Sana Benzer (2015)

  денес
  image
  A young girl, with a troubled past, and a young boy fall in love in a small but beautiful town.
 • Млади и вљубени (2020)

  денес
  image
  Паметната 14-годишна Харпер влегува во извртено искрена прва љубов со најдобриот другар на брат ѝ Тили, додека го истражува нејзиниот нов феминизам и двојните...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.