СОДРЖИНА

Д-р Блејк (Орландо Блум) е млад доктор-стажант кој се бори со осаменоста и несигурноста, а понекогаш и со главната сестра. Кога една убава млада пациентка е љубезна кон него, тој ќе стори сè за да ја задржи под своја нега.
Орландо Блум го игра Мартин Блејк, амбициозен но и анксиозен млад лекар, кој премногу сака да ги импресионира своите надредени и колегите, главниот стажант Вејланс, во себе сигурниот стажант Ден и строгата сестра Тереза. Но, работите не одат во прилог на Мартин и изгледа дека тој не може да се ослободи од својата несигурност. Кога 18-годишната пациентка Дајан (Рајли Кеоу) е примена поради бубрежна инфекција, Мартин настапува на сцената и ја добива многу потребната самодоверба. Сепак, кога нејзиното здравје почнува да се подобрува, Мартин стравува да не ја изгуби, па почнува да интервенира во нејзиниот третман, одржувајќи ја Дајан болна и присутна во болницата, тука, покрај него...

Слики

Добриот докторДобриот докторДобриот докторДобриот докторДобриот докторДобриот докторДобриот докторДобриот докторДобриот докторДобриот докторДобриот доктор

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Испуњење божиќне жеље (2018)

  петок
  image
  Двије дјевојчице надају се да ќе божиќно окупљање бити пригода да се поновно разбукта љубав измеѓу њихових растављених родитеља.
 • Старо и ново (1929)

  петок
  image
  Фокусирајуќи се на колхозицу Марфу Љапкину која се бори против похлепе и празновјерја, филм приказује механизацију и колективизацију совјетског села, односно...
 • Кристална река (2008)

  петок
  image
  На жителите од едно провинцијално гратче, Паул и Дејви Ненси, за среќа единствено им недостасува дете. За жал, Дејви веќе неколкупати подметнувала. Своите...
 • The Secret: Dare to Dream (2020)

  петок
  image
  Based on the groundbreaking best-selling book by Rhonda Byrne, The Secret: Dare to Dream follows Miranda (Katie Holmes), a young widow trying to make ends meet...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.