poster

Вонземски напад: Битка за Лос Анџелес

Battle Los Angeles (2011)

Режисер: Jonathan Liebesman

рејтинг: 5.7/10
Оценка на корисникот: 7.47/10
(53 гласови)

СОДРЖИНА

Во „Битка: Лос Анџелес“, Земјата е нападната од непозната сила. Додека луѓето насекаде гледаат како големите светски градови паѓаат, Лос Анџелес е последното упориште на човештвото во битката која никој не ја очекуваше.
Со години постојат документирани случаи на НЛО низ светот – Буенос Аирес, Сеул, Франција, Германија, Кина. Но, во 2011, она што порано биле само забележувања на НЛО, сега се претвораат во ужасна реалност кога Земјата е нападната од непознати сили. Додека луѓето насекаде гледаат како паѓаат големите светски градови, Лос Анџелес станува последното упориште на човештвото во битка која никој не ја очекуваше. Маринскиот полковник (Арон Екарт) и неговиот нов вод мораат да се борат против непријател каков што не сретнале досега.

Слики

SonySonySonySonySonySonyВонземски напад: Битка за Лос АнџелесВонземски напад: Битка за Лос АнџелесВонземски напад: Битка за Лос АнџелесВонземски напад: Битка за Лос АнџелесВонземски напад: Битка за Лос АнџелесВонземски напад: Битка за Лос АнџелесВонземски напад: Битка за Лос Анџелес

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Подготвена или не (2019)

  среда
  image
  Во оваа мрачна хорор-комедија Самара Вивинг игра млада невеста која се наоѓа во смртна опасност кога открива дека богатото и ексцентрично семејство на нејзиниот...
 • 30 минути или помалку (2011)

  среда
  image
  Испорачувачот на пици Ник се судира со криминална шема кога го киднапираат двајца криминалци кои му врзуваат бомба на градите и му кажуваат дека има само неколку...
 • Основна линија (2010)

  среда
  image
  Бејслајн е сомнителен диско клуб во центарот на Источен Лондон. Редиците до него редовно се протегаат низ цела улица. Дени работи како обезбедувач, ги раздвојува...
 • Хирокин (2012)

  среда
  image
  Хиркоин е самурај на постапокалиптичниот период, кој е натеран на тежок избор. Мора да избере дали ќе ги одмазди убиствата на сопругата и детето или ќе помогне во...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.